Blogi

Registreeru Tsau tutvumisportaaliga
ja leia uusi tutvusi
juba täna
Registreeru tasuta!
Õel kadeduseuss

Õel kadeduseuss

Seekordne postitus räägib sellest õelast kadeduseussist, kellega kahjuks paljud inimesed kokku puutuvad. Artikkel proovib leida vastuseid küsimusele, miks me ei tohiks mitte kunagi olla teise inimese peale kadedad. Artikkel sisaldab näiteid päriselust.

Õel kadeduseuss

1) On üks tüdruk, kelle suhe oma poisiga näib ideaalne. Öeldakse, et ideaalset suhet ei ole olemas, kuid seda armast paarikest nähes tekib tunne, et nende suhtes ei ole midagi puudu. Tundus, et nad on mõlemad väga õnnelikud, kuid ühel päeval otsustasid nad lahku minna.

Tegelikult oli aga sellel ideaalsel paarikesel palju probleeme. Tuli välja, et poiss on ääretult armukade, kontrolliv ja pealetükkiv. Poiss ei lubanud oma tüdrukul minna üksinda välja ja üleüldse jälgis pea iga tüdruku sammu.


2) See näide puudutab kaugsuhet ja annab mõtlemisainet paaridele, kes on olnud või on hetkel kaugsuhtes. Peategelaseks on üks poiss, kellel oli tüdrukuga tavaline suhe. Aasta hiljem otsustas tüdruk minna neljaks kuuks Taani, kuid nad otsustasid jääda kokku.

Esialgu tundus, et nende kaugsuhe toimis. Nad vestlesid väga tihti ja kord kuus käis tüdruk Eestis. Kahjuks läksid nad varsti lahku. Põhjuseks oli asjaolu, et tüdruk hakkas Taanis tihedalt läbi käima väga mitmete meessoost isikutega ja pettis oma poissi mitmeid kordi. Kuigi see kaugsuhe näis töötavat, oli tegelik olukord teistsugune.


3) Kolmas näide on ühest tüdrukust ja tema suhtest oma poisiga. Tüdruk rääkis alati, kui imeline on tema suhe ja kui õnnelikud nad koos on. Paari kuu pärast tuli aga välja, et tüdruk on iga kord valetanud ning nende suhe oli õnnelikust ja imelisest suhtest kaugel. Hiljem tuli välja, et tüdruk valetas vaid seetõttu, et muuta teised inimesed kadedaks. Kuigi ta ei olnud suhtes õnnelik, tahtis ta kõigile jätta mulje, et tegemist on ideaalse suhtega.


4) Viimane näide on väga kurb, kuid samas väga õpetlik. Tegemist on ühe tagasihoidliku tütarlapsega. Ta oli oma noormehega suhtes, kuid ta ei tahtnud kunagi sellest väga rääkida. Veidi hiljem tuli välja, et nende suhtes esineb vaimset vägivalda. Põhiline mõte peitus selles, et kui tüdruk ei käitu vastavalt poisi soovidele, jätab poiss tüdruku maha. Samuti tuli välja, et tüdruk soovis olla sellises suhtes, sest kartis, et mitte keegi teine ei soovi temaga suhtes olla. Kuigi paljud naised võivad olla üsna enesekriitilised, ei tohi mitte keegi olla samal arvamusel. Igaüks on eriline ja väärt kõike kõige paremat.


Jutu mõte peitub selles, et me ei tea kunagi, milline suhe tegelikult inimestel on. Me näeme üht, kuid tegelik olukord võib olla hoopis teine. Me ei tea kunagi, milline on reaalne situatsioon või milliseid raskusi ja takistusi mõni inimene on pidanud oma elus läbi elama. Seetõttu ära ole kade, vaid keskendu sellele, mis sinul endal on olemas ja mis teeb sind õnnelikuks! Ja kui tead kedagi, kelle suhtes on olukordi, mis ei kuulu tervisliku suhte juurde, siis aita teda, räägi temaga ja ole talle toeks.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Smailid

Kommentaarid