Blogi

Registreeru Tsau tutvumisportaaliga
ja leia uusi tutvusi
juba täna
Registreeru tasuta!
Kuidas saada üle lahkuminekust?

Kuidas saada üle lahkuminekust?

Inimesed elavad lahkuminekut erinevalt üle, kuid enamasti on see väga valus, keeruline ja kurb periood. Seekord toome sinuni mõned nipid, kuidas saada tervislikult üle hiljutisest lahkuminekust, et seeläbi tulevikus uut õnne leida.

Enesehaletsemine ei vii kuskile

Enesehaletsemisest üle saamine

Esimeseks sammuks on vaja üle saada enesehaletsusest. Kui oled hiljuti üle elanud lahkumineku, on täiesti normaalne tunda kurbust ja esimestel päevadel võib tekkida tahtmine viibida kodus voodis ega tõusta sealt kunagi. Mida kiiremini sa aga sellisest faasist üle saad, seda kergem on sul hiljem endal. Sest üks on selge – enesehaletsemine ei aita kuidagi. Ära mõtle, et lahkuminek oli vaid sinu süü ja kõikides teie tülitsemistes olid süüdi vaid sina. Keegi meist ei ole ideaalne, mistõttu teeme me kõik aeg-ajalt vigu. Mõtle parem positiivselt: teie suhe oli vajalik kogemus, sa õppisid oma vigadest ja järgmises suhtes oskad neid juba vältida.

Suhte analüüsimise tähtsus ja vajalikkus

Samuti on vaja tagasi mõelda teie koosveedetud ajale ja otsida põhjuseid, mis viis teid lahku. Esialgu võib-olla tunned, et ei suuda ega soovi mõelda möödunud hetkedele, kui te olite veel koos. Kuigi ühiste mälestuste meenutamine võib olla keeruline ja emotsionaalne, on see siiski vajalik, sest aitab välja selgitada põhjused, miks teie suhe niimoodi lõppes. Ära unusta analüüsida läbi ka tülid, selgitamaks välja, mis neid põhjustas ja kuidas te probleemid lahendasite. Kui oled mõistnud, mida tegid suhtes valesti, saad teinekord käituda teisiti ja vältida suhte purunemist.

Sõprade abiga taas jalule

Leia tuge sõpradeltKui tunned, et ei oska kuidagi edasi minna, suhtle tihedalt oma sõprade või pereliikmetega. Ole nende inimeste seltsis, kes on sulle kallid ja kellega sa tunned end hästi. Ära hoia lahkuminekut sõprade või pereliikmete ees saladuses, vaid tunnista neile julgelt, et sinu ja su kaaslase teed on läinud lahku. Suheldes oma sõprade või pereliikmetega, tunned end jälle väärtuslikuna ja sul on lihtsam minna eluga edasi.

Aeg parandab haavad

Ja muidugi lahkumineku kuldne reegel – aeg parandab haavad. Lahkuminek ongi keeruline periood ning mälestused ja tunded ei lähe üle päevapealt. Anna kõigele aega ja sa näed, et aja möödudes tunned end palju paremini. Proovi leida endale tegevusi, et saada mõtted lahkuminekust eemale. Hästi sobivad sportlikud tegevused, mis tagavad sulle ühtlasi ka tervisliku eluviisi. Tee trenni, korista, kokka, kujunda kodu, korrasta garderoobi, loe raamatut, mine šoppama jne. Kui sul on oma aed, sobib ideaalselt ka aiandusega tegelemine. Proovi leida endale tegevusi, vii mõtted negatiivsest olukorrast eemale, varu aega ja sa näed, et aeg parandab haavad.

Kui pead kokku puutuma lahkuminekuga, pea meeles analüüsida suhet ja leida lahkumineku põhjused. Kuna enesehaletsemine ei vii kuskile, püüa sellest kiirelt vabaks saada. Lisaks, kui tunned end väljapääsmatus olukorras, suhtle kõige kallimatega ja las nad olla sulle toeks.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Smailid

Kommentaarid

 • Margus
  Vasta

  Meeldiv postitus, aga elasin selle rängalt läbi. Elan exist 100 m kaugusel ja näen, kuidas mu lapsed mingi võõraga koos on. Elasime 13a õnnelikult, siis 2a abielu. Edasi finito. Nüüd krt laen, kohtud, lahutused, elatis, kohtutäiturid jne. Temal oli see kolmas abielu. Nüüd uus. Võibolla armastan rohkem mälestusi kui Teda. Aga lastega suhtlen. 1. sept läks poeg 1. klassi – ta on 550 õpilasega koolis kõige noorem ja kõlistas kooliaja avatuks nn vanamoodsa karjakellaga kõigi 1000 pealtvaataja ees. Olen uhke ta üle.
  Olen kinnine inimene ja kui jään täiega üksi? Ma olen teinud järeldused, kuidas vältida või lahendada probleeme, enne sinu blogi lugemist.
  Ma üritan suhteid luua, aga kardan jälle haiget saada. Aga 100% pole kunagi võmalik.
  SEE JÄÄB KONFIDENTSIAALSEKS !!!! PS. raamatuid saab minust …

 • Mirri
  Vasta

  Haiget võib alati saada. Aga parem on olla natuke aega õnnelik kui koguaeg õnnetu. Elu on elamiseks ja riske tuleb võtta.

 • kamajuhan
  Vasta

  Leie mingi punkt millele keskenduda (laps)
  ja anna täiega minna kõik muu tuleb ise su juurde.

 • Liisu40
  Vasta

  On hullult raske jälle rivvi saada ja üleüldse kedagi usaldada. Kui sulle kallis inimene väidab,et armastab sind,iial ei jäta jne ja siis sa tead,et järgmine hetk miilustab palju noorema värske naisega telefoni teel ja lepib sinu sünnipäeva eelseks päevaks kohtingu. Mis silmakirjalikkuse tase see olema peab. Ja seda teatud aja tagant 20 aasta vältel. Püüa siis kedagi veel usaldada. Ainult lapsed hoiavad rivis mingilgi määral.

 • rmees
  Vasta

  Inimesed pole loodud monogaamseks.

 • melkatln
  Vasta

  Kuigi teema on vana ja külastajaid ei ole siin ilmselt ka palju, mõtlesin sõna sekka öelda.
  Jah, raske see teema on, ei saa salata.
  Lihtsalt on vaja aega ja leida neid põhjusi, miks nii parem oli. Midagi muud soovitada ei oska.
  Üldiselt on tutvumisportaalides märgata sageli tutvumissõltlasi, kes suhtlevad alati paljudega, ei ole kindlad, kas või kellega suhtlemine kui kaua jätkub ja kui leiavad kellegi, siis ikkagi jätavad konto avatuks ning see on kerge saak olukordades, kus ehk tekivad esimesed arusaamatused äsja leitud kallimaga, mida ehk kohe minnakse portaali teisega lohutama.
  Eks seda võib esineda ka portaalivälises elus, kuid portaalides on märgavatavlt lihtsam.
  Kahjuks inimesed pühendavad end olemasolevale suhtele liiga vähe ja “viskavad” selle liiga kergekäeliselt üle parda ega püüagi parandada. See omamorda teeb haiget ja kui siis minnakse leidma kedagi uut, siis see haiget saamine muudkui levib. Tavaelus aeglasemalt, tutvumisportaalide kaudu kiiremini,kuna seal käib tutvumine ja suhtlus kiiremini ja kättesaadavamalt.

 • Yllarking
  Vasta

  Kuigi mina veel pole leidnud tänaseni oma ellu üht kindlat truud armastavad kallimad ustavad tulevast elukaaslast naist kellega ühiselt püsisuhte eesmärgil tutvuda korralikku naisega terveks eluks vanuses alates 18 kuni 35 elukaaslast.
  Et olen juba pea 17 pikka aastaid järjest üksik vaba ja vallaline maamees 39a Üllar King.