Blogi

Registreeru Tsau tutvumisportaaliga
ja leia uusi tutvusi
juba täna
Registreeru tasuta!
Kas sügis toob suhtesse masendust?

Kas sügis toob suhtesse masendust?

Suvi on täis armastust, lootust, päikest ja rõõmu, kuid aastaajad vahelduvad. Aeg möödub lennates ja enne, kui sa oled seda märganud, on jälle käes sügis. Mõnele meenutab sügis värvilisi puulehti, mis muudab tuju rõõmsamaks. Teisele aga nukrust, vihmast ilma, halli värvi ja masendavat meeleolu. Kuidas on aga sellisel aastaajal lood romantiliste suhetega?

Masendus võib sinu ellu astuda igal aastaajal, mitte ainult sügisel. Erinevatel aastaaegadel mõtled erinevate küsimuste peale, mis mõjutavad sinu elu ja meeleolu. Suvel on sul vaja saavutada rannavorm ja hakkad rohkem mõtlema oma välimusele. Kui lähed pärast puhkust tagasi tööle, hakkad mõtlema, kas tegemist on tööga, mida sa armastad ja naudid. Sügise saabudes hakkad pikemalt mõtlema, kas oled suhtes, mis teeb sind õnnelikuks, ning kas oled koos õige kaaslasega.

Kas sügis on masenduse aeg?

Värviline sügis

Sügis on kahtlemata suhetele keeruline aeg, mistõttu toob sügis mõnedele paaridele masendust ja paljud otsustavad ka lahku minna. Näiteks on Ameerika kuulsuste hulgas palju paare, kelle jaoks suhe lõpeb just nimelt sügise esimestel kuudel. On see lihtsalt kokkusattuvus? Või on tõesti sügisel mingisugune negatiivne toon, mis ajendab inimesi otsustama lahkumineku kasuks?

Kui otsustad minna partnerist lahku just sügisel, siis ei pruugi sajused sügisilmad olla otsesed põhjused. Märgid võivad olla sinu suhtes juba mitu kuud, kuid oled neid lihtsalt vältinud, sest suvel on nii palju tegemist olnud. Erinevad kontserdid, festivalid, üritused, peod ja nii edasi. Teadagi on suvi ka ideaalne aeg pulmadeks ning võib-olla oled olnud nii hõivatud ja aidanud korraldada parima sõbranna täiuslikku pulmapidu.

Ka eksperdid on leidnud, et suvi on sotsiaalne aeg, kus tegevust jätkub piisavalt ja paarid on õnnelikud. Kui oled suveks broneerinud romantilise nädalavahetuse, et saaksite veidi lõõgastuda, siis palju keerulisem on seda tühistada. Mõtled, et mõnus koosviibimine aitab teil taas lähedasemaks saada ja soovid kaaslasele anda veel võimaluse. Kui aga sügis saabub ja meeleolu muutub nukraks, võib sulle tunduda, et teid ei hoia enam miski koos. Suvel andis päike sulle energiat ja pakkus elurõõmu, kuid vihmasel ja hallil sügisilmal on keerulisem näha lootust ja olla energiline.

Kuidas tunda sügisel rõõmu?

Õnnelik paar sügisel

Kõige lihtsam meetod, kuidas olla ka sügisel õnnelik ja tunda rõõmu aastaaja vahetusest, on negatiivsete asjaolude eristamine. Õpi end lähemalt tundma ja mõtle kriitiliselt, miks sul on paha tuju või miks sa tunned end õnnetuna. Tee endale kindlaks, kas probleemi põhjustab tõesti sinu suhe või on selle taga näiteks paratamatu madalseis, mis saabub suve lõppedes. Igal juhul on võimalik tülisid vältida ja saavutada õnnetunne ka sügisel.

Lisaks võiksid koostada nimekirja partneri headest iseloomuomadustest. Selline lähenemine aitab sul mõista, kas tasub veel suhte nimel pingutada. Kaaslase positiivsetest omadustest mõtlemine muudab ka sind rõõmsamaks, sest see aitab mõista, et oled omale leidnud väga toreda partneri. Kui tunned veidike masendust, võta alati nimekiri välja, loe head omadused uuesti läbi ja meenuta, kui vedanud sul tegelikult on.

Mõtle välja huvitavad tegevused, mis on sügisele iseloomulikud ja ole oma kõige kallimaga koos. Jalutage päikesepaistelisel sügisilmal pargis, kus saate rõõmu tunda värvilistest puulehtedest, mis toovad värvi ka sinu suhtesse. Pargis on hea võimalus teha ka koos ilusaid pilte meeleolukal taustal. Lisaks võid kaasa võtta jalgpalli või lendava taldriku ja nautida veidi sportlikumat sügispäeva. Sügise algul on ideaalne võimalus minna seenele ja valmistada maitsvatest seentest mõni põnev roog. Vihmase ilmaga küpsetage üheskoos mõni isuäratav pirukas, mängige lauamänge või vaadake romantilist filmi.

Kokkuvõtteks võib öelda, et ära süüdista ainult masendavat sügisilma, kui sinu suhe on muutunud rutiinsemaks. Sajused sügisilmad võivad tõepoolest tuua meie ellu natuke masendust, kuid alati on võimalik muuta end rõõmsamaks ja energilisemaks. Nii et leia midagi head igas päevas ja tunne rõõmu igast aastaajast.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Smailid

Kommentaarid