Blogi

Registreeru Tsau tutvumisportaaliga
ja leia uusi tutvusi
juba täna
Registreeru tasuta!
Kas sinu partner valetab?

Kas sinu partner valetab?

Pisikesed valed on mingil määral lubatud. Näiteks, kui ütled sõpradele, et sul on nädalavahetuseks plaanid, kuid selle asemel soovid veeta veidi aega üksinda. Olukord muutub tõsisemaks siis, kui sa tunned, et sinu partneril on sinu ees midagi varjata. Seetõttu vaatame seekord lähemalt, kuidas kehakeel võib inimest reeta, et tegemist on valega.

Vastates küsimustele

Kas partner valetab sulle?

Üheks selgeks märgiks, kas sinu kaaslane valetab sulle, on see, kui ta vastab sinu küsimustele liiga kaua. Pikk ooteaeg on tihti mõeldud just selleks, et partner saaks vale hoolikalt välja mõelda ega jääks oma eelmiste sõnade lõksu. Detailid on just need kõige olulisemad komponendid, millega võib iseend väga hästi reeta. Kui partner on otsustanud sulle valetada, siis peab vale ju ikka korralikult läbi mõeldud olema.

Partneri keerulised ning pikad ja lohisevad vastused võivad samuti olla märgiks, et tegemist on valega. Kui küsid kallimalt konkreetse küsimuse, võib tema hakata vastusega keerutama. Ta vastab su küsimusele ning räägib pikalt ja laialt, kuid otsest vastust sa oma küsimusele ei saa. Sellisel juhul võib partner rääkida detailidest, mis ta varem on välja mõelnud ning üritab sinu konkreetsest küsimusest kõrvale hiilida.

Küsid kallimalt, miks tal täna tööl nii kaua läks. Partner vastab vaikselt, et oli palju tööd ja küsib kohe järgnevalt, kuidas sinu päev möödus. Selline kiire teema vahetamine võib anda märku, et partneril ei ole mugav sellele küsimusele vastata, mistõttu võib tegemist olla valetamisega. Tegelikult armsam vastab sinu küsimusele ega tee midagi valesti, kuid ta üritab kohe teemat vahetada, et sa igaks juhuks sama teema kohta rohkem ei küsiks. Mida rohkem küsimusi, seda suurem on võimalus jääda oma valega vahele.

Kas partner räägib kuidagi teisiti?

Ohumärgiks võib olla olukord, kui partner vastab sinu küsimustele väga ametlikult. Kuna valetajal on vaja läbi mõelda võimalikud vastuse variandid ja valida nende seast välja parim vastus, siis võib tema tavaline kõnekeel muutuda. Partner keskendub rohkem detailidele ja sellest sõltuvalt võib tema kõnekeel automaatselt muutuda. Tema ise võib-olla ei pane seda üldse tähelegi.

Ka toonivahetus on miski, mis võib automaatselt muutuda ja valetaja ei pruugi sellest ise üldse aru saada. Kui su kallim tunneb sind aga hästi, saab ta väga hästi aru, millise tooniga räägid sa rahulikul hetkel, milline on sinu toon vihastamise ajal või kuidas hääletoon muutub valetamise ajal. Tõesti, partner ei pruugi teada, milline on sinu valetamise kõnetoon, kuid ta saab kohe aru, kui midagi on teistmoodi ja see on juba väikeseks vihjeks, et midagi on valesti. Hääletoon võib muutuda rahulikust piiksuvaks, kuid tegemist võib olla ka kogelemise, pikkade pauside või veidra intonatsiooniga.

Vaadates üksteisele silma

Kui vestled mõne inimesega, on ilmselge vaadata temale silma. Kui sinu partner vaatab aga vestluse ajal pidevalt maha, võib olla tegemist valega. Selline käitumine võib anda märku, et kallim ei ole sinu vastu aus ning et partner on valetamise ajal ebakindel. Tõenäoliselt saab armsam aru, et teeb sulle valetamisega haiget ning ta lihtsalt ei suuda sulle sellisel hetkel silma vaadata. See aga ei õigusta mingil moel suuri valesid.

Kehakeel ei lähe sõnadega kokku

Kui tahad teada saada, kas kallim valetab, on kasulik jälgida tema kehakeelt. Valetamise hetkel on valetajal väga palju detaile, millele korraga mõelda, mistõttu on ilmselge, et miski läheb aeg-ajalt ka valesti. Selline hetk võib saabuda siis, kui partneri kehakeel ja öeldud sõnad käituvad täpselt vastupidi. Näiteks vastab kallim sinu küsimusele eitavalt, samal ajal ise noogutades. Või armsam vastab, et on väga kurb, kuid ise naeratab vaikselt. Jah, väsimusest või stressist võib inimene samuti käituda veidi imelikult, kuid selline vastupidine refleks võib anda märku ka valetamisest.

Kui partner väldib sinu küsimusi

Kas kallim valetab?

Veidi eespool rääkisime sellest, kuidas valetamise märgiks võib olla see, kui partner vastab lühidalt ja üritab kiiresti teemat vahetada. Samas on meie hulgas ka inimesi, kes valetamise hetkel üritavad täielikult seda vestlust ignoreerida. Küsimuste vältimine tähendab, et kallim isegi ei vasta sinu küsimustele, vaid otsib mõne muu tegevuse. Näiteks hakkab armsam telerit vaatama ja vastab sulle, et lobisemine häirib teda. Või otsustab kallim äkki, et peab kohe sõbraga kokku saama ja lahkub äkitselt kodust. Viimasele käitumisele pole mingit garantiid, et see polnud järjekordne vale.

Lõppsõna

Lõpetuseks võib mainida, et tegemist on lihtsalt mõnede märkidega, mis võivad viidata valetamisele, kuid ei taga 100% garantiid. Kui partner on hakanud viimasel ajal kahtlaselt käituma, ära hakka teda kohe süüdistama, vaid räägi talle oma kahtlustest. Kui tegemist oli valega, ütle kallimale, kuidas sa valetamisesse suhtud. Kui armsam rääkis alati tõtt, siis on ju kõik hästi.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Smailid

Kommentaarid