Blogi

Registreeru Tsau tutvumisportaaliga
ja leia uusi tutvusi
juba täna
Registreeru tasuta!
17 parimat jututeemat esimeseks kohtinguks

17 parimat jututeemat esimeseks kohtinguks

Esimene kohting peaks olema põnev ja lõbus, kuid tihti võib esimene kohting olla ka veidi hirmutav. Millest võiks esimesel kohtingul rääkida ja kuidas vältida vaikusehetki? Kuidas murda see paks jää, et esimene kohting saaks sisaldada huvitavat vestlust, naeru ja positiivsust? Kui ka sina oled esimese kohtingu eel pisut närvis ega tea, millest rääkida, siis oled õiges kohas. Järgnevalt toome sinuni parimad jututeemad, mis sobivad hästi esimeseks kohtinguks.

1. Mis raamatut sa viimati lugesid? Kui sulle meeldib raamatuid lugeda, siis selline küsimus aitab hästi välja selgitada, millised raamatud sinu kaaslasele meeldivad ja kas teil on sarnane maitse. Kui teile mõlemale meeldib raamatuid lugeda, võid vestlust siit edasi arendada. Küsi julgelt, millised žanrid kaaslasele meeldivad, kui tihti ta raamatuid loeb, mis teda raamatute juures köidab, mis on tema lemmikraamat ning avalda ka ise arvamust.

2. Millised filmid sulle kõige rohkem meeldivad? See küsimus aitab sul näha, kas kaaslane on suur filmisõber või pigem mitte. Kui kohtingukaaslasele meeldib filme vaadata, siis võid vestlust siit edasi arendada. Võid küsida, millist filmi ta viimati nägi, kas talle meeldib käia kinos filme vaatamas, mis on tema lemmikfilm või millised filmižanrid talle üldse ei meeldi.

Millised filmid sulle kõige rohkem meeldivad?

3. Räägi mulle natuke lähemalt oma perekonnast. Kui sa tahaksid rohkem teada, kus on tema juured ja kust ta pärit on, siis uuri veidi tema perekonna kohta. Küsi tema käest mitu õde-venda tal on, kui suur on tema perekond ja millised on tema suhted oma perekonnaliikmetega. Küsi erinevaid küsimusi tema perekonna kohta, sest see näitab välja, et sa hoolid temast ja oled valmis oma aega investeerima, et õppida teda lähemalt tundma.

4. Räägi veidi lähemalt oma sõpradest. Sõbrad mängivad inimese elus väga suurt rolli. Uuri lähemalt, kes on tema parim sõber/sõbranna, kuidas nad kohtusid ja kui kaua nad üksteist tunnevad. Samuti võid lasta kohtingukaaslasel rääkida ilusaid mälestusi ja toredaid lugusid, mida ta on koos oma sõpradega teinud ning mida ta siiani mäletab.

5. Mida sa oled alati tahtnud elus proovida? Langevarjuga hüppamine? Hulljulge benji-hüpe? Kanuumatk Amazonase jõel? Troopiline reis Austraalia vihmametsas? Küsi kaaslaselt, mida ta on alati oma elus proovida tahtnud ning sa näed lähemalt tema unistusi. Samuti saad teada, kas tegemist on eriti ekstreemse inimesega, kes otsib pidevalt uusi riskantseid väljakutseid või on tegemist inimesega, kelle unistused on väheke tagasihoidlikumad ja pehmemad.

6. Milline oleks sinu täiuslik päev? Selline küsimus aitab hästi paljastada kohtingukaaslase iseloomu ja tema põhiväärtuseid. Võib-olla on kaaslase arvates täiuslik päev juhul, kui ta saab terve päeva töötada, mis tähendab, et ta armastab oma tööd ja ta väärtustab edukat karjääri. Võib-olla on kaaslase arvates ideaalne päev siis, kui ta saab selle päeva veeta oma perekonnaga, mis näitab, et lähedased inimesed on talle väga olulised. Võib-olla aga tähendab täiuslik päev kaaslase jaoks vabatahtlikku tööd ja teiste inimeste abistamist, mis tõestab, et tal on lahke süda.

7. Mis sulle kõige rohkem oma töö juures meeldib? See küsimus paljastab inimese kohta nii mõndagi. Kui kohtingukaaslane seletab sulle säravate silmadega, et parim osa tema töö juures on inimestega suhtlemine ja nende probleemidele lahenduste leidmine, siis võid julgelt eeldada, et talle meeldib ka tavaelus suhelda ja teisi aidata. Kui kaaslane aga vastab sulle, et talle ei meeldi oma töö, siis on sul võimalus selle inimese kohta rohkem teada saada ja küsida tema käest, mida talle teha meeldiks.

Mis sulle kõige rohkem oma töö juures meeldib?

8. Kas sulle meeldib reisida? Reisimine on väga põnev teema, mistõttu saab siit vestlust hästi edasi arendada. Kas sulle meeldib reisida? Millistes paikades sa oled reisinud? Kus sa viimati reisisid? Kui tihti sa käid reisimas? Mis on sinu lemmikpaik, kus sa oled käinud ja kuhu sa tahaksid kindlasti veel tagasi minna? Kui sa saaksid praegu kohe lennuki peale minna, siis kuhu sa sõidaksid? Kas sa jutustaksid mulle mõne huvitava reisiloo, mis on sul siiani hästi meeles?

9. Millist rooga sa kõige meelsamini õhtusöögiks valmistaksid? Proovi välja selgitada, kas talle meeldib kokata, kas ta on käinud kokanduskursustel, millised toidud talle meeldivad, mida ta üldse ei söö, millist rooga talle meeldiks õhtusöögiks valmistada, kas ta väärtustab tervislikku toitumist, kas ta on taimetoitlane või millised on tema lemmikrestoranid.

10. Millised on sinu suhted spordiga? Kui sport mängib sinu elus suurt rolli, siis sind kindlasti huvitab, kas sinu kaaslasele meeldib samuti sport. Küsi kaaslaselt, kas talle meeldib sporti teha, kui tihti talle meeldib sportida, millised spordialad talle meeldivad, kas ta käib trennis, kas ta treenib end individuaalselt, kas talle meeldib jõusaalis käia, kas talle meeldis juba lapsena sportida või kuidas ta avastas enda jaoks spordi.

11. Milliseid saateid meeldib sulle telekast vaadata? See, mida talle meeldib telekast igapäevaselt vaadata, peegeldab hästi tema huvisid. Kas ta vaatab ainult harivad dokumentaale? Kas ta lülitab teleri käima vaid selleks, et vaadata uudiseid? Või äkki meeldib talle vaadata erinevaid komöödiasarju? Jaga ka sina enda arvamust, mida sulle telerist meeldib kõige rohkem vaadata ja arutlege üheskoos põnevaid saateid.

12. Mida sa eelmisel nädalavahetusel tegid? Kui tunned, et jututeemad hakkavad otsa saama, võid alati küsida kaaslaselt, kuidas ta oma eelneva nädalavahetuse veetis. Sa saad teada, kuidas talle meeldib veeta oma vaba aega, millised on tema hobid ja kuidas talle meeldib puhata. Võib-olla meeldib talle vabal ajal spordiga tegeleda, võib-olla meeldib talle terve nädalavahetuse pidutseda. Parem on kohe alguses välja selgitada, millega talle meeldib vabal ajal tegeleda, sest kunagi võite te nädalavahetusi koos veeta.

13. Mis on sinu kõigi aegade lemmikum laul või bänd? Muusika on väga lai ja põnev teema, mis pakub lõputul hulgal jututeemat. Küsi kohtingukaaslase käest tema lemmiklaulu või lemmikbändi kohta ning sa saad rohkem teada, millist muusikat talle meeldib kuulata. Samuti võid tema käest küsida, milline muusika talle ei meeldi, kas ta on käinud mõne bändi kontserdil ja kes on tema lemmiklaulja.

Mis on sinu kõigi aegade lemmikum laul või bänd?

14. Mida sulle meeldib õhtuti teha? Sa saad teada, kuidas talle meeldib vaba aega veeta ja kas teile kahele meeldivad samad tegevused. Võib-olla meeldib sulle käia reede õhtul pubis, kuid sinu kohtingukaaslane loeb tavaliselt reede õhtuti raamatuid. Või äkki tahaksid sina vaadata laupäeva õhtul kallimaga filme, aga sinu kaaslane tahab pidutseda kuni hommikuni ööklubis. Õpi teda paremini tundma, et aru saada, kas te kaks võiksite teineteisele sobida.

15. Mis on su lemmikloom? Selline küsimus aitab sul välja selgitada, kas kohtingukaaslane on loomasõber või mitte. Kui ta vihkab koeri ja sina armastad koeri, või tal on kaks kassi ja sina oled kasside vastu allergiline, siis võib sellest tekkida tulevikus probleeme. Mida rohkem sa kaaslase kohta teada saad, seda paremini sa mõistad, kas te sobite kokku või mitte.

16. Mis on su kõige eredam lapsepõlve mälestus? Lapsepõlv on imeline aeg. Kui soovid kohtingukaaslast veelgi sügavamalt tundma õppida, siis küsi tema lapsepõlve mälestuste kohta. Saa teada, mida ta oma lapsepõlvest kõige paremini mäletab ja milliseid ilusaid mälestusi ta on endaga lapsepõlvest suurde maailma kaasa võtnud.

17. Mille üle sa viimati tõeliselt uhke olid? Võib-olla on kaaslane uhke, sest ta saavutas jooksus uue rekordi. Võib-olla on kaaslane enda üle uhke, sest tõusis karjääriredelil ülespoole. Võib-olla õppis ta alles hiljuti, kuidas valmistada Napoleoni kooki. Küsi kaaslaselt, mille üle ta viimati uhke oli ning sa saad teada, millised olid tema viimased saavutused.

Esimene kohting peaks olema lõbus ajaviide, kus sul avaneb võimalus teist inimest paremini tundma õppida. Esimese kohtingu eesmärk on lõbutseda ja selgitada välja, kas sa soovid seda inimest veel näha. Seega – küsi kohtingukaaslaselt erinevaid küsimusi, kuula tema lugusid, arenda vestlust ja õpi teda lähemalt tundma. Vaid nii saad teada, kas tegemist võib olla inimesega, kellega sa näed kunagi ehk ühist tulevikku.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Smailid

Kommentaarid